Vyberte stránku

Knihovna
Kino
Divadlo
Koncerty
Informační centrum

Veřejná zakázka: ,,Dodávka promítačky pro kino SVĚT“

Zadávací dokumentaci si můžete stáhnout zde:

Věříme ve vzdělávací rozměr knižních, filmových a divadelních děl. Jejich prostřednictvím rozvíjíme kulturu a vzdělanost na Českobrodsku.

Jsme CVIK, tedy Centrum vzdělávání, informací a kultury pro Český Brod a široké okolí. Vyrůstáme na základech městské knihovny, kam jsme připojili ještě informační centrum a kulturní dům Svět.

Máme vyzkoušeno, že kvalitní film nebo divadlo s komentovanou besedou o příběhu, výpravě a hereckém výkonu umožnuje se snadno vcítit do hodnot a rozhodnutí postav v příběhu.

A to formuje charakter, stejně jako následná diskuse rozvíjí kritické myšlení a rétorické schopnosti. Proto, jsme sestavili nabídku stálých workshopů, které můžete v této formě a nebo přímo na míru snadno objednat přes kontakt níže:

Nabídka workshopů CVIK:

V divadle

Divadlo jako téma. Z vnějšku, uvnitř a v souvislostech. Interaktivní formou plnou ukázek klíčových her, výroků a postav Vás provedeme divadelním světem, který je hravě lehký i když se dotýká těžkých témat. Z vlastních i sesbíraných zkušeností si spolu zažijeme proces, kterým vzniká hra, scénář, výprava, co ovlivňuje herecké obsazení, termín nasazení hry  konečně i profil divadla. Dotkneme se nejen vývoje herce, režiséra, scénáristy, ale i ředitele, protože divadlo je také organizace a i osvětlovač chce pravidla, řád a včasné instrukce. Věříme, že výsledkem bude radost z detailního vhledu do toho co všechno znamená divadlo, stejně jako věříme, že si tuto radost nenecháte pro sebe, ale budete jí sdílet dětem, rodičům, kolegům a třebas i veřejnosti jako divadelní kritik. Těšíme se.

V kině

Kino jako téma. Z vnějšku uvnitř a v souvislostech. Interaktivní formou plnou filmových ukázek nejdříve rozebere vývoj kinematografie v kontextu vývoje člověka a společnosti souvislosti. Dotkneme se například toho, co dospívající tolik přitahuje na hororech a jakou hudbu díky tomu volí Disney  ve svých dětských filmech, stejně jako co se skrývá za úspěchem Bridget Jonesové.  Samozřejmostí bude rozebrání filmového zákulisí a jednotlivých profesí ve filmu od producenta po filmaře. Věříme, že výsledek si užijete stejně tak, jak si užijete kvalitní film, tam kde je vám dobře. Těšíme se.

Věříme, že spolu s námi vnímáte vzdělávací rozměr knižních, filmových i divadelních představení a děl.

Hodnoty
Kritické myšlení
Vyprávění a rétorika
Prevence